Wyróżnienia i certyfikaty

Lista artykułów

 • Fałszują Twój produkt z oznaczeniem? Zgłoś to

  Ilustracja do artykułu IJHARS_logo.png
  2021-03-15 08:56:35

  Nowa usługa dla osób i instytucji. Zgłoś naruszenie przepisów z zakresu systemu chronionych nazw pochodzenia (ChNP), chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) i gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS).

 • Produkt polski

  Ilustracja do artykułu Produkt Polski-logo.JPG
  2020-02-19 15:15:25

  Producent żywności, który wytwarza ją w kraju i w oparciu o polskie surowce (ew. jest producentem produktów rolnych jak np. jabłka, jaja) może wykorzystywać oznaczenie "Produkt polski". System jest nieodpłatny i nie wymaga żadnych procedur. Dowiedz się jak używać znaku.

 • Krajowy system jakości "Jakość Tradycja"

  Ilustracja do artykułu jt.jpg
  2019-07-02 13:20:48

  Zastanawiasz się w jaki sposób certyfikować swój tradycyjny produkt? Zachęcamy do zapoznania się z systemem zarządzanym przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego.

 • Produkt lokalny

  Ilustracja do artykułu lokakalne.jpg
  2019-07-02 12:58:15

  Często używamy pojęcia "produkt lokalny". Co prawda nie ma jednolitej, powszechnie obowiązującej definicji, ale na potrzeby prowadzonych działań posługujemy się własną. Przeczytaj tekst i sprawdź jak rozumiemy to pojęcie w PCPL.

 • Produkcja integrowana

  Ilustracja do artykułu ip.jpg
  2019-07-02 12:24:07

  Masz produkt roślinny, który jeszcze nie jest ekologiczny, ale metoda uprawy prowadzona jest z minimalnym użyciem środków ochrony roślin (lub też w ogóle bez ich użycia)? Koniecznie dowiedz się więcej o systemie zarządzanym przez Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

 • Produkt ekologiczny

  Ilustracja do artykułu logo.jpg
  2019-07-02 12:10:36

  Rolnictwo ekologiczne jest unijnym systemem jakości, który podlega certyfikacji. Ekologia jest istotnym elementem polityki środowiskowej UE, a producenci mogą liczyć na rozliczne wsparcie. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

 • Gwarantowana Tradycyjna Specjalność

  Ilustracja do artykułu GTS_logo.jpg
  2019-07-02 11:58:01

  Gwarantowana Tradycyjna Specjalność jest jednym z unijnych oznaczeń. Klient widząc ten znak ma pewność, że nabywa produkt wyróżniający się tradycyjną recepturą. W odróżnieniu od innych oznaczeń produktów, GTS nie jest związany określonym pochodzeniem geograficznym.

 • Produkty regionalne

  Ilustracja do artykułu oznaczenia_UE.png
  2019-07-02 11:30:48

  Produkty regionalne (o określonym pochodzeniu geograficznym) są istotnym elementem polityki jakości żywności w UE. Dlatego też istnieje specjalny system certyfikacji, którego zwieńczeniem jest możliwość wykorzystania na produkcie jednego ze znaków. Przedstawiamy najważniejsze informacje nt. unijnego systemu nazw i oznaczeń geograficznych.

 • Produkt tradycyjny

  Ilustracja do artykułu lpt_obrazek.png
  2019-07-02 10:59:32

  Produkty tradycyjne należy przede wszystkim utożsamiać z listą prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rejestracja nie jest związana z ochroną produktu lub producenta. LPT stanowi rejestr, który ma służyć propagowaniu tradycji wśród wszystkich, którzy są nią zainteresowani. Wnioski składa się do właściwego miejscowo marszałka województwa.